Yetki belgesi sahiplerinin dikkatine!

Birliğimiz bünyesinde 2010 yılından bu yana Sayısal Takograf Sistemi (STS) kapsamında kullanılmakta olan STAUM uygulama yazılımında gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda yürüttüğümüz güncelleme çalışmalarının sonuna gelinmiş durumdadır.

Sözkonusu yeni STAUM yazılımının 2021 yılı ilk çeyreğinde devreye alınması hedeflenmektedir.                 Bu sebeple,

  • Halihazırda kullanılmakta olan şirket kartlarının geçerlilik sürelerinin bitmesini takiben, yeni talep edilecek kartlardaki kart numaraları eski kart ile aynı olmayacak, değişecektir.
  • 2020 yılı ve öncesinde ödemeleri tamamlanan şirket kartı başvuruları için Odalardaki süreçlerin bir an evvel tamamlanması gerekmektedir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nin 5. Maddesi kapsamında verilmiş olan yetki belgeleri ile ulusal ve/veya uluslararası karayolu ile yük ve yolcu taşımacılığı yapan ve takograf muafiyetinden faydalanmayan ticari araç sahibi şirket veya şahıs işletmelerinin menfaatleri gözetilerek, halihazırda kullanmakta oldukları şirket kartları ile aşağıda maddelenen hususları yerine getirmeleri tavsiye edilmektedir.

  • Yetki belgesi sahiplerinin kullanmakta oldukları şirket kartları ile kilitledikleri taşıt verilerini kartlarının geçerlilik sürelerini takip ederek, kart geçerlilikleri dolmadan veri kaybına neden olmayacak şekilde indirmeleri gerekmektedir.
  • Yetki belgesi sahiplerinin kullanmakta oldukları şirket kartlarının geçerlilik sürelerinin dolması halinde, talep edilen yeni kartlardaki numaraların değişecek olması nedeniyle indirilmeyen veriler için veri kayıplarıyla karşılaşılmamasını teminen, bu sürecin yakından takip edilmesi önem arz etmektedir.

Detaylı bilgi ve tüm sorularınız için 444 95 59 numaralı çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilir ya da staum@tobb.org.tr adresine mail atabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TOBB STAUM

Ekleme Tarihi:25.12.2020

Okunma Sayısı:219

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03

Sosyal Medya Akışları