BÖLGE MUCİTLER SERGİSİ AÇILIŞ TÖRENİNE YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ GÜNAY KART KATILDI.

30.11.2016 TARİHİNDE KÜTAHYA’DA DÜZENLENEN BÖLGE MUCİTLER SERGİSİ AÇILIŞ TÖRENİNE YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ GÜNAY KART KATILDI.

"Teknolojik Kurtuluş Savaşına var mısınız?" sloganıyla Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir Kütahya ve Uşak illerinden patent sahiplerinin buluşlarının sergilendiği ‘Bölge Mucitler Sergisi’nin açılışı Dumlupınar Üniversitesi’nde (DPÜ) yapıldı. düzenlenen sergiye Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Günay Kart katıldı.

“YETENEKLERİNİZİ ORTAYA ÇIKARIP FIRSAT YARATIN”
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Nafi Güral da serginin Bilecik ve Eskişehir'den sonra dördüncüsüne ev sahipliği yaptıklarına belirterek, "Her yeni buluş insanlığın hizmetine sunuluyor. Biz bu çalışmaları çok önemsiyoruz. Her insanın ruhunda bir yetenek vardır.” diye konuştu.

“HEDEFLERİMİZİN BAŞINDA EKONOMİ VE TEKNOLOJİ VAR”
Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Türkiye'nin mevcut durumunu ve potansiyelini kendisine yeterli görmediğini, ülke insanının daha iyi noktalara gelmesinin hedeflendiğini söyledi. Türkiye’nin mevcut olması gereken yerde olamamasının nedenlerinin araştırıldığında, dünyadaki çalışmaların Türkiye'deki çalışmalarla aynı eş güdüm içerisinde yürümeyen bilimsel çalışmalar olduğunun görüldüğünü aktardı " dedi.

Protokol konuşmalarının ve stant ziyaretlerinin ardından Yönetim Kurulu Üyemiz Günay Kart üniversite öğrencilerine girişimciliği özendirmek amacı ile gerçekleştirdiği sunum ilgi gördü.
Sunumda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulunun anlattığı gibi aynı zaman da Afyonkarahisar da bayan girişimcinin yurt dışında ki ve yurtiçinde ki fuar çalışmalarından ticarette ki deneyimlerinden bahsetti ve yabancı dilin çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Yapılan sunumun yanı sıra ilimizi tanıtılması amacı ile Afyonkarahisar’ın tanıtım broşürlerini paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar, özel sektör, üniversiteler, çeşitli kurum ve kuruluşların buluşlarının tanıtıldığı ve 75 standın olduğu serginin açılışı yapıldı. Afyonkarahisar Gazi Endüstri Meslek Lisesi ve Afyonkarahisar Endüstri Meslek Teknik Lisesi stant açarak öğrencilerin buluşlarını sergilediler.

Vali Ahmet Hamdi Nayir ile beraberindeki protokol mensupları ve iş adamları stantları gezerek buluşlar hakkında bilgiler aldı. DPÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesindeki açılış törenine, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği Başkanı Celali Yılmaz, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Günay Kart stantları gezerek buluşlar hakkında bilgiler aldı.

Ekleme Tarihi:2.12.2016

Okunma Sayısı:1033

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03