KOBİLERİMİZE NEFES ALDIRACAĞIZ

Sayın Başbakanımız, Hükümet yetkililerimiz ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da girişimleri ile KOBİ’lerimize nefes aldırabilmek adına çalışmalar yapıldı.

İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte üyelerimiz olan KOBİ'lerin en büyük sorunlarından birisi de finansmana erişimde yaşanan sıkıntılar ve yüksek kredi faizleridir. Bu nedenle, Ülke ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ’lerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere “TOBB Nefes Kredisi” adı altında TC Ziraat Bankası A.Ş. ve Denizbank A.Ş. ile TOBB arasında protokol imzalanmıştır.

Kredilendirmelerde tüm risk ve teminatlandırma protokol imzalanan bankalara ve Hazine Müsteşarlığı'nın sağladığı destekle Kredi Garanti Fonu A.Ş.'ye ait olacaktır.

Üyelerimiz Odamızdan bu program ile ilgili “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli alacakları Faaliyet Belgesi ile birlikte Ziraat Bankası ve Denizbank Şubelerine gidip krediden faydalanmak istediklerini belirtip başvuru yapabilecekler.

Üyelerimiz kullanabileceği ve üst limiti 100.000TL olan kredinin aylık faiz oranı %0,825 ve yıllık faiz oranı %9,90 olarak  12 ay (eşit taksitli) vadeli yararlanabilecektir.

TOBB Nefes Kredisi başvurusunda, bankaların 250 TL dosya masrafı ve Hazine Müsteşarlığı’ nın kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında KOBİ’lerden herhangi bir masraf ve komisyon talep edilmeyecektir.

İŞ ADAMLARIMIZ DAHA UMUTLU OLACAK

Ayrıca,  Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ve Hükümetimizin icracı ve reformcu bir anlayışla hareket ederek Yatırım, Üretim, İstihdam ve İhracata yönelik açıkladığı tedbirleri ve destekleri olumlu ve moral verici buluyoruz.

Devletimiz tarafından iş dünyamızın finansmana erişim yollarının kolaylaştırılması biz işadamlarının geleceğe dair çalışmalarında bizleri motive edecektir.

Bu adımların özellikle KOBİ’lere hitap etmesinin ekonominin büyüme performansına olumlu yansıyacağı ve büyümenin bereketini artıracağı inancındayız.

TOBB Başkanımı Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde camia olarak Hükümetimizin isteklerimize en kısa sürede cevap vermesi, çalışmalarımıza destek olması bizleri ayrıca memnun etmektedir.

Biz reel sektör temsilcileri olarak 2016 yılının sonuna gelirken gördüğümüz şu ki 2017 yılında belirsizlik yerine umut hakim olacaktır.

Bu zor günlerde reel sektörün yanında olduğunu gösteren devletimize teşekkür ediyoruz. Atılan bu adımlarla ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisi için maksimum faydayı alabilmek adına daha çok çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz.

 

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI

Ekleme Tarihi:13.12.2016

Okunma Sayısı:1240

Ekler

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03