ATSO 2017 ŞUBAT AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Şubat Ay’ı olağan meclis toplantısı 23.02.2017 Perşembe günü yapılmıştır.

Odamız 2017 Şubat Ay’ı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanımız Mehmet Sıtkı Merdivenci başkanlığında gerçekleştirildi. Yeterli çoğunluğun bulunmasıyla toplantı açıldı. Meclis başkanı açılış konuşmasında “Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım protokolümüzün değerli üyeleri ve meclis üyelerimiz; Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamıza hoş geldiniz.23.02.2017 tarihli 48’inci Meclis Toplantımızı açıyorum. 07.02.2017 tarihinde Birliğimizde gerçekleştirilen Ekonomi Şurasın da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun birlikte başlattıkları Milli Seferberlik Çağrısı üzerine “Ekonomik Yatırım ve İstihdam ile Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programını Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’ın himayelerinde başlatıyor hepinizi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

İkinci gündem maddemiz Sayın Vali Aziz Yıldırım’ın Katılımıyla İstihdam Seferberliği Toplantısında, toplantı ile ilgili İŞKUR İl Müdürü Ahmet Karakaya ve SGK İl Müdürü Samet Fidan'ın bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Üçüncü gündem maddesi Ocak 2017 Ay’ı meclis kararı oyana sunuldu görüş olup olmadığı sorulduktan sonra oy birliği ile kabul edildi. Dördüncü gündem maddesi 2017 Ocak Ay’ı hesap hülasası onaya sunuldu müzakere edildi, ibraz ve tasdik edilerek oy birliği ile kabul edildi. Beşinci gündem maddemiz TOBB "Kayıt Ücreti ile Yıllık Aidat ve Munzam Aidatın Tespiti ve Ödenmesi Hakkında Yönetmeliğin 12’nci maddesinin birinci fıkrasında ki yapılan değişikliğin tasvip edilmesi onaya sunulmuş oy birliği ile kabul edilmiştir.

Meclis Başkanımız Mehmet Sıtkı Merdivenci 14. Meslek Komitesinden meclis üyemiz Yasin Kutlu devamsızlığı nedeniyle düşmüştü. Yerine 14. meslek grubundan meclis üyesi görevini üstlenecek kişi kalmadığı için 4 Şubat 2017 tarihinde yapılan seçimle Bay-San Bayana Hidrolik Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi yetkilisi Bekir Bayana meclis üyesi olmuştur. Meclis üyemiz Mustafa Nakilcioğlu, Ahmet Yambol, Ahmet Alp, Abdullah Mayatepek devamsızlığı nedeniyle meclis üyeliğinden düşmüştür. Ahmet Alp’in yerine Alp Entegre Et Ürünleri firma yetkilisi Alper Alp gelmiştir. Düşen diğer meclis üyelerimizin yerine gelecek yedek meclis üyesi olmadığı için 8. meslek komitesinde, 16. meslek komitesinde ve 23. meslek komitesinde 18 Mart 2017 Cumartesi günü seçim yapılacaktır duyurusunu aktardı.
Altıncı gündem maddesi Yönetim Kurulu Ocak- Şubat 2017 Faaliyetleri, Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser tarafından sunuldu.
Son madde dilek ve temennilerde meclis üyeleri sektörel sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin konuşmalar yapmış çeşitli konularda dilek ve temennilerini beyan etmişlerdir.

Başka bir gündem maddesi olmadığından dolayı Meclis Başkanımız Mehmet Sıtkı Merdivenci, toplantıyı kapatarak hayırlı akşamlar diledi.

Ekleme Tarihi:24.2.2017

Okunma Sayısı:1645

İlgili Fotoğraflar

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03