MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ 2. ETAP BAŞVURULARI BAŞLADI

 

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş tarafından “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavları, Odamız işbirliğiyle ikinci kez Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek.

 

TOBB tarafından tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde sınav ve belgelendirme yapmak üzere kurulan MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş, inşaat, metal, Elektrik ve Elektronik, Makine/Otomotiv sektörlerinde, toplam 19 dalda Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan (MYK) sınav ve belgelendirme yetkisini almıştır.

 

MEYBEM A.Ş tarafından Odamız işbirliğiyle ilimizde gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olanlar “Mesleki Yeterlilik Belgesi” almaya hak kazanacaktır.

 

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenecek tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmiştir.

İlk etapta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan 2015/1 sayılı Tebliğ ekinde yer alan 48 meslekte, (Mesleki Yeterlilik Belgesi Gerektiren Meslekler)  mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale gelmiştir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan tebliğde belirtilen 48 meslekte, sınav ücretleri İşsizlik Sigortası Fonundan sağlanacaktır.

Bu amaçla, TOBB tarafından MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş kurulmuş olup, sınav ve belgelendirme hizmeti vermek amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiştir.

Sınavlar, TOBB – MEYBEM A.Ş tarafından il  merkezlerinde yerel bazda gerçekleştirilecektir. Sınav ve belgelendirme talepleri Odamız tarafından alınacaktır. Evrakları teslim etme son tarihi 31 Mart 2017  mesai bitimine kadardır.

MEYBEM A.Ş tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti verilen alanlar şunlar; Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 3, Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye 4, Ahşap Kalıpçı Seviye 3, Betonarme Demircisi Seviye 3, Betoncu Seviye 3, Duvarcı Seviye 3, İskele Kurulum Elemanı Seviye 3, Sıvacı Seviye 3, CNC Programcısı Seviye 4, CNC Programcısı Seviye 5, Metal Sac İşlemeci Seviye 3, Metal Sac İşlemeci Seviye 4, Çelik Kaynakçısı Seviye 3, İnşaat İşçisi Seviye 2, Panel Kalıpçı Seviye 3, Isı Yalıtımcısı Seviye 3, Seramik Karo Kaplamacısı Seviye 3, Makine Bakımcı Seviye 3, Makine Bakımcı Seviye 4

Mesleki Yeterlikik Belgesi başvuruları Odamıza şahsen yapılacaktır.

  

 

İletişim Bilgileri:

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI

            Adres: Dörtyol Mah. Turgut Özal Cad. No : 69 Merkez / Afyonkarahisar

            Telefon: 0 850 346 03 03   Faks: 0272 213 56 60 

E-Posta: meybem@afyonkarahisartso.org.tr

 

 

AŞAĞIDAKİ BELGELERLE ÖN KAYIT GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR

 

  1. Nüfus cüzdan fotokopisi
  2. Ödeme dekontu /ödeme bilgi evrakı (Ücret Bilgisi İçin Tıklayın)
  3. Varsa öğrenim durumunu gösteren belge
  4. Islak imzalı başvuru form (İndirmek için tıklayın)
  5. Kişisel Beyan Formu (İndirmek İçin Tıklayın)
  6. İnşaat İşcisi ve Asansör Bakım adayları için doldurulacak hibe (İndirmek için tıklayınız)
  7. Adaya ait 2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş ön profil fotoğrafı)

               Evrakları teslim etme 31 Mart 2017  mesai bitiminde son bulacaktır.

Ekleme Tarihi:13.3.2017

Okunma Sayısı:1560

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03