ŞEKERLEME SEKTÖRÜNE YÖNELİK UR-GE PROJESİ BAŞVURUSU BAŞLADI

Sayın Üyemiz,

2010/8 Sayılı "Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesine ilişkin Tebliğ” çerçevesinde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğü ile Şekerleme Sektörü ihracatçısı üyelerimizin yeni pazarlara girişini kolaylaştırmak ve ihracatlarını geliştirmek amacıyla yeni bir proje başlatılması planlanmaktadır.

Şekerleme Sektörüne yönelik olarak gerçekleştirilecek "Afyonkarahisar Şekerleme Sektörü Yurt Dışı Pazarlama Projesi” projesinde sınırlı sayıda (10-15 arası) firmanın ortak hedef ve ortak pazarlama faaliyetleri etrafında bir araya gelmeleri amaçlanmaktadır. Proje katılımcısı firmalarımız öncelikli olarak ihtiyaç analizine tabi tutulacak ve bu analiz sonucuna göre gerçekleştirilecek eğitimlere katılan firmaların yurtdışı pazarlama, fuar katılımı ve alım heyetleri gibi ortak pazarlama faaliyetlerine katılmaları ve farklı konularda danışmanlık projelerinden faydalanmaları mümkün olacaktır.

Bahse konu projeye katılacak firmalarımız %75 oranında devlet desteğinden yararlandırılacak olup katılımcı firmalar katılacakları her faaliyet için sadece % 25'lik tutarı ödeyeceklerdir.

Örnek olarak Çin Halk Cumhuriyetine yapılacak olan iş gezisi 2.000 Euro ise firmalarımız sadece 500 Euro ödeme yapacaktır.

İhracatçı firmalarımızın yeni pazarlara girişini kolaylaştırması hedeflenen söz konusu projeye katılmak isteyen üyelerimizin, Odamız AR-GE ve Dış İlişkiler Uzmanı Hüsnü Selim ŞENBABAOĞLU veya Mehmet DUMAN'a bilgi vermeleri rica olunur.

 

İletişim bilgileri:

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası

Tel: 0272 213 56 57

E-Posta: disticaret@afyonkarahisartso.org.tr

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

Turquality veya Marka Destek Programından faydalanan firmalarımız, bu destekten yararlanamamaktadırlar.

Projeye Limited Şirketi ve Anonim Şirketi olan üyelerimiz katılabilir.  Gerçek Kişi Ticaret İşletmesi olan üyelerimiz projeye katılamamaktadır.

Firmaların ihtiyaç analizi, Odamız tarafından belirlenecek olan bir kurum/kuruluş tarafından gerçekleştirilecektir.

Sektörel Ticaret Heyetleri ve Alım Heyetleri gibi ana faaliyetlere dâhil olunabilmesi için firmaların en az bir eğitim programına katılmaları zorunludur.

Proje kapsamında gerçekleşecek eğitim, danışmanlık, yurt dışı pazarlama vb. faaliyetlerine yalnızca proje kapsamına dâhil olan firmaların ticaret sicil gazetesinde ismi yer alan firma ortakları veya faaliyetin gerçekleştiği tarihlerde firmada sigortalı olarak çalışan personelleri katılabilir.

ATSO proje başvurularını değerlendirme ve gerekli gördüğünde reddetme hakkını saklı tutar.

Projede yer alacak firmaların ATSO üyesi olması gerekmektedir.

Ekleme Tarihi:30.5.2017

Okunma Sayısı:1070

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03